3
(2)

Loading

סנדרה הבה – Sandra hava
400 עמודים במודפס

"ככל שרציתי אותך יותר ככה כעסתי עלייך יותר.
בכל פעם שהסרת עוד שכבת מגן מעליי שנאתי אותך. התמכרתי. ואת חדרת את כל השכבות, בלי מאמץ . בלי כוונה. חייכת ופרקת אותי. כעסת וריגשת אותי. נשברת וריסקת אותי. את הפכת להיות החולשה שלי. את הרגע שבו החיים שלי התחילו ,
ואת תהיי הרגע שהם יסתיימו"

עד שהגעת – הספר עומד בפני עצמו וזה נהדר ככה.
ספר חזק ביותר שנוגע לך ישר בנשמה, אי אפשר להפסיק לקרוא אני כל הזמן רציתי לדעת מה עומד לקרות לא יכולתי להניח את הספר הזה מהידיים. סנדרה הבה עושה את זה בגדול חבל על הזמן פשוט ספר נהדר. הרבה זמן לא התלהבתי ככה מספר.
התחלתי לקרוא ונסחפתי לתוך העלילה. קודי ילד בן 10 שנזרק עם משפחתו אל הרחוב והבטיח לעצמו לנקום במי שעשה את זה למשפחתו.
כמה שנאה יש בתוך הילד הקטן הזה, השנאה הזאת ליוותה אותו רוב חייו וגרמה לו לעשות דברים שאפילו לי גרמו לזוז באי נוחות. לפעמים הוא הזכיר לי בהתנהגות שלו ילד קטן שחייב לקבל כל מה שהוא רוצה.

"אני חייב להתרחק ממנה. כל רגע שאני נמצא איתה מטשטש את הגבולות, סודק את החומות שלי וחושף אותי אליה"

יאנה הדמות הנשית הראשית מדהימה! דמות נהדרת אני אפילו יכולה לכתוב שהיא מושלמת. ילדה מבית טוב של חייה נתנה לאחרים ורצתה להוכיח שהיא לא פחות טובה מאף אחד אחר. היא טיפסה לצמרת בזכות עצמה והיא מצטיירת כדמות חזקה..
הדבר היחיד שלי נראה מוזר איך היא נתנה לקודי לדרוך עליה, לזלזל בה, היא ויתרה לו על כל כך הרבה דברים ובשביל מה ? נכון שהסקס היה טוב אבל כל השאר פשוט צרם לי. מה מצאת בו ?

קודי רצה לנקום באביה של יאנה על זה שהוא זרק את המשפחה שלו מביתם לפני הרבה שנים והוא מצא את הדרך הכי טובה לפגוע בו וזה דרך הבת שלו טיאנה. הוא התחיל איתה בידיעה שהוא עומד לפגוע בה ולא היה איכפת לו.
הוא חושב שטיאנה מפונקת שרגילה לקבל כל מה שהיא רוצה, עצבנית, אימפולסיבית.
הוא בגד בה למען השם ועדיין המשיך להיות איתה. הם ניהלו רומן כשנה כשהוא הצד הדומיננטי, הוא נעלם לימים, לא יצר איתה קשר ועדיין היא קיבלה אותו כל פעם מחדש.
גם שהאקסית הופיעה מידי פעם והיה ברור שיש שם משהו, היא עצמה את העיניים והמשיכה להיות איתו.
תגידי את שטיח ריצפה ? מה עוד צריך לקרות בשביל שתעיפי אותו ?
הוא ידע שהיא מפתחת רגשות אליו ועדיין הוא לא עצר את עניין הנקמה למרות שכולם מסביב אמרו לו לעצור כי יפגע בה.

"אני אוהב אותה. אני מאוהב בה. אלוהים. אני לא יכול לנשום בלעדיה. זה קרה מהר מידי, ולאט מידי. ולא הבנתי. בכל פעם שמשהו זז אצלי בפנים ניסיתי לעצור את זה ולא ידעתי איך. המשכתי לשכב עם אורסולה כדי להוכיח לעצמי שלא איכפת לי, שאני רק מנצל את טיה, שאין לי רגשות כלפיה"

בסופו של דבר האופי של קודי דופק אותו, הוא חשב שטיאנה מכרה אותו ולכן הוא שכב עם האקסית שלו, באמצע הופיעה טיאנה וראתה הכל.
הוא שפך עליה אש וגופרית וזורק אותה לעזאזל. טיאנה בורחת לחו"ל ולא רוצה לראות אותו יותר.
קודי מבין שהוא טעה אבל זה מאוחר מידי הוא לא מצליח למצוא את טיאנה והוא מבין שהיא עזבה לתמיד.
החיים שלו מתפרקים הוא מבין שהוא טעה לאורך כל הדרך והשנאה גרמה לו לעשות דברים איומים לטיאנה. הוא אוהב את אותה והוא לא יכול לחיות בלעדיה (בוקר טוב אליהו היא הייתה שלך שנה ולא ספרת אותה)

"תגידי שאת לא רוצה שאלך. כשהיינו ביחד לא נשארת, אני לא מבינה מה הטעם בזה עכשיו ?"

בסופו של דבר הספר מסתיים עם סוף טוב זה ברור, אני חייבת לומר שאני לא הייתי מוכנה לקבל מישהו שבגד בי ולא משנה מה היו ההסברים שלו. היחס שלו והדרך שהוא התנהג איתה זה פשוט לא אחד גדול.
כמה שהסקס היה טוב בינהם הוא עצמו לא מציאה. מבחינתי הוא היכה על חת מאוחר מידי, הנזקים שהוא גרם לה בדרך….
הסיפור מסופר משתי נקודות המבט של שני הגיבורים בתוספת נקודות מבט של דמויות משניות. אני מתה לקרוא את הסיפור של פטריק איזו דמות משנית נהדרת.

לסיכום:
עזבו את הכל תקראו את הספר וכמה שיותר מהר, ספר מעולה!!! מעניין בטירוף. כתיבה נהדרת של סנדרה הבה.

5 כוכבים במדד שלי
המלצה על ספר נערת יום הולדת

תקציר:
מה קורה כשאירועי העבר רודפים אותך?
טיאנה פוקס גדלה במשפחה מיוחסת וכל מה שתמיד רצתה הוגש לה על מגש של כסף. ילדות מאושרת, משפחה חמה ואוהבת ועושר אדיר. היא גדלה וצמחה תחת כנפיו המגוננות של אביה, לתוך חברת הענק שבבעלות משפחתה כבר כמה דורות.
קודי היינס גדל במשפחה חסרת כול בגלל אכזריותו של הנרי פוקס, איל נדל”ן החולש על כל אזור החוף המזרחי של ארצות הברית. קודי מקדיש את ימיו כדי להתמודד ראש בראש מול פוקס ולנקום את השפלתו של אביו.
כשמיזם אדיר ממדים עומד על הפרק נאלצים טיאנה וקודי לשתף פעולה. הפרויקט יוצא לדרך וטיאנה, שרואה בו הזדמנות ליישר את ההדורים עם קודי, לא משערת שהוא רואה בכך הזדמנות אחרת – הזדמנות להשיב את כבודו של אביו ולרסק אחת ולתמיד את משפחת פוקס. בעיצומן של העבודות מגלה טיאנה את האמת על משפחתה ועל קשרי העבר הכואבים למשפחת היינס, ונאלצת להתמודד עם המחיר שהאמת הזו גובה ממנה.
מה קורה כשאירועי העבר, שלא היה לך בהם כל חלק, רודפים אותך ותובעים ממך לשלם מחיר עבור הסודות של כולם?

עד שהגעת

מוזמנים לדרג את הספר

3 / 5. דירוגים 2

Let us improve this post!

(Visited 5,084 times, 1 visits today)