5
(2)

Loading

פנלופי וורד
(My Skylar – by Penelope Ward)

864 עמודים בדיגיטלי

"את יודעת עד כמה זה כואב לאהוב מישהי ברמה שהיית מוכן למות בשבילה, אבל היא לא מרגישה בטוחה איתך? לכי תתחתני איתו. תחיי את החיים המושלמים שלך ברחוב מושלם עם הגבר המושלם… ותחשבי עליי כל פעם שהוא יזיין אותך. אני גמרתי." הלכתי ישר לדלת, לא מסוגל להסתכל עליה. "שלום, סקיילר."

ספר יחיד בפני עצמו והוא מסופר מנקודת המבט של שני הצדדים.
בא לכם להתאהב ? אין כמו אהבה ראשונה שגורמת ללב לדפוק במהירות, להתרגש מכל מילה, לאהוב להרגיש לחוש את האדם השני, להיות עם מישהו שמכיר אותך מכל הכיוונים ומבין מה עובר עליך כאילו עבר את זה בעצמו.
ספר מקסים ביותר שמתחיל בילדות בין שני ילדים קטנים שאהבו לשחק ביחד ופיתחו קשר חזק בינהם, בהמשך זה התפתח למערכת יחסים יפהפייה עם עליות ומורדות וטוויסטים בעלילה.
בהתחלה חשבתי שזה יהיה פשוט למדי ובהמשך זה רק הלך והסתבך והלב נשבר לרסיסים.

"זה הקטע עם אהבת אמת. היא יכולה לקום מתוך האפר, משום שבמהותה היא נצחית. שכבות יכולות להתקלף וללכת לאיבוד, אבל כשמתמזל לך המזל לאסוף את השברים ולחבר אותם ביחד, התוצאה הסופית חזקה מאי פעם" 

סיפור על אהבה נכזבת  שמתחילה בילדות ועד לבגרות בין סקיילר ומיטש שגדלו אחד ליד השני. סקיילר בת להורים גרושים, שובבה, ישירה, רגישה, כנה עד הסוף ומאוד רגישה לסובבים אותה.
מיטש בן להורים גרושים, עובר לגור אצל סבתו הוא פוגש את סקיילר הם מגלים שיש להם הרבה דברים במשותף והם הופכים להיות החברים הכי טובים עד הרגע שמיטש צריך לחזור לביתו. לבבות קטנים נשברים ומיטש נאלץ ללכת למרות שהוא לא רוצה.
עברו מספר שנים והשניים נפגשים במסיבה, מיטש חוזר לגור אצל סבתו והשניים חוזרים להיות חברים ומתאהבים, פשוט ? לא בדיוק.
סקיילר חולה בסרטן ומיטש נשאר צמוד אליה ולא מש ממנה הוא כל כך אוהב אותה ולא יכול לדמיין את חייו בלעדיה. סקיילר מגלה שהיא לא תוכל להביא ילדים היא נפרדת ממנו ושוברת את הלב לשניהם.

"הדבר היחיד בחיים שהייתי בטוח בו היה שאני אוהב את הבחורה הזאת, אבל לא יכולתי להגיד לה עכשיו. היא תחשוב שזה רק בגלל הסרטן, כשבעצם הייתי מאוהב בה כמעט מהרגע שהכרתי אותה. לא רציתי שהיא תחשוב שאני אומר את זה רק מתוך פחד."

בהמשך השניים חוזרים להיות יחדיו ואישה רעה שחומדת את מיטש לעצמה, מצליחה להיכנס בין השניים וגורמת נזק גדול, הם נפרדים ולא רואים אחד את השני במשך חמש שנים (תזכרו את המשפט הזה karma is a bleach)
סקיילר ממשיכה הלאה והיא גרה עם מישהו, היא מרגישה שמשהו חסר בחייה אבל היא מעדיפה ביטחון על פני להיפגע שוב כמו שמיטש פגע בה בעבר. 

מיטש רוצה את סקיילר הוא לא מסוגל לחיות בלעדיה הוא מבין שהוא פגע בה קשה ועדיין הוא לא מסוגל לדמיין את החיים שלו בלעדיה.
הוא מתחיל לעקוב אחריה בלילות, בזכות זה הוא מרגיש קרוב אליה. סקיילר מגלה אותו והם מתחילים להיפגש אחרי שנים שהם לא דיברו.
היא מאורסת ועומדת לעזוב, הלב שלה רוצה את מיטש אבל היא פוחדת. מיטש מבחינתו יעשה הכל על מנת להשיג אותה שוב, הוא שוכר וילה ומשכנע אותה להגיע והאהבה שבה לפרוח בינהם עד הרגע שהארוס שלה מגלה הכל (הדמות שלו לא מובנת בכלל)

כל כך הרבה עוגמת נפש יכלה להימנע לו השניים היו כנים אחד עם השני, כל אחד מסתיר את הרגשות שלו מחשש להפחיד את השני.
זה היה אפילו מתסכל לראות כמה סבל היה יכול היה להימנע לו רק דיברו.
הייתה לי הרגשה שאפילו היקום לא רוצה שהשניים האלה יהיו ביחד. כמה סבל ורגעי חרדה עברו על שניהם לעיתים הרגשתי שזה היה מוגזם.

לסיכום:
ספר מרגש בטירוף מסוג הספרים שקשה להוריד מהידיים. יש אהבות שצריך לתפוס בשתי ידיים והאהבה הגדולה הזאת בין שני הילדים נוגעת עמוק בפנים ולא משנה כמה מכשולים יש להם בדרך זה ברור שבסוף הם יהיו ביחד.
עלילה סוחפת ומרגשת סיפור אהבה יפהפה. אהבה ראשונה כזאת חזקה אי אפשר לעמוד בפניה והלוואי על כולנו כזאת אהבה. תתכוננו להתרגש, לצחוק, לסבול, לבכות, הכל בספר אחד שאי אפשר להפסיק לקרוא, תכינו את הממחטות.
בואו נדבר על סקס, פה ושם לא בכמויות לקראת הסוף יש קצת יותר.

"אני לא רוצה למות בלי לדעת איך זה להיות בתוך האישה היחידה שאי פעם אהבתי"

5 כוכבים במדד שלי

תקציר:

סקיילר הייתה החברה הכי טובה שלי, אבל בסתר ליבי תמיד השתוקקתי אליה. רצף אירועים הפריד בינינו, והעברתי את העשור
האחרון של חיי בפחד שאיבדתי אותה לעד.
בהתחלה זה היה הסרטן, אבל אחרי שהתגברה עליו, היא נאלצה להתמודד עם כאב בלתי נסבל שהמטתי עליה. היא עזבה את העיר בגללי.  במשך שנים חשבתי שלא אשוב לראותה.
עכשיו היא חזרה…  אבל חיה איתו.
מגיע לה יותר אחרי כל מה שעברה בגללי, אבל אני לא מסוגל לחיות בלעדיה. זאת ההזדמנות האחרונה שלי, משום שהיא עומדת
לעשות את טעות חייה. אני רואה בעיניים שלה – היא לא אוהבת אותו. היא עדיין אוהבת אותי… ולכן אני חייב לעצור בעדה, 
לפני שיהיה מאוחר מדי.

מוזמנים לדרג את הספר

5 / 5. דירוגים 2

Let us improve this post!

(Visited 167,966 times, 1 visits today)