0
(0)

Loading

יהודית ציפורי
1179 עמודים בדיגיטל

“אני כועס, כי אני לא רוצה לרצות אותך, אבל לא משנה מה אני עושה, ולא משנה עד כמה אני נחוש להרחיק אותך, את בכל זאת בפנים, מצליחה להסתנן לכל מחשבה שיש לי בראש, לכל תמונה שעולה לי במוח.”

הסופרת הזאת סוחטת לי את הלב כל פעם מחדש.
הקסם בספרים שלה שהיא לא כותבת כמו סופרת ישראלית מי שיקרא את הספר בחיים לא ינחש שהספר נכתב בידי סופרת ישראלית וזה כל הקסם זה מה שעושה את הספרים לכל כך מעניינים.

זהו סיפורם של ריי וג'ו, איזה כיף לקרוא על דמות נשית אסרטיבית שלא נופלת מהגבר מהכלום ואפילו משתווה לו היא אלופה אמיתית, אישה חזקה, נאמנה עד הסוף, רגישה לכאב של אחרים ויודעת לעמוד על שלה.
ג'ו נמצאת בחופשה מהצבא בגלל תלונה על הטרדה מינית נגד המפקד שלה.
לוחצים עליה לבטל את התלונה ולא מאמינים שהמפקד המוערך יכול לעשות דבר כזה, היא מרגישה שכל העולם נגדה.
היא חוזרת הבייתה וצריכה להתמודד עם אמא שלה ששונאת את הקיום שלה היא מאשימה אותה במוות של אחותה התאומה.
כל מה שיש לה בעולם זה מכתבים שנותרו לה מחברת עט יקרה שנפטרה לפני מספר שנים.

ריי זאת דמות מסובכת הוא גברי בטירוף, שחצן, לא דופק חשבון לאף אחד, זכר אלפא אמיתי, פטריוט, מצולק נפשית בעקבות מותה של אישתו הוא מאשים את עצמו במוות שלה.
הוא דון ז'ואן מחליף נשים באופן יומי, שוויצר (אני קיבלתי את ההרגשה שזה מוגזם בטירוף) נפוח הוא חושב שהוא יותר טוב מכולם והדבר היחיד שחשוב לו זה המשפחה שלו.
הוא לוקח חופשה מהצבא כדי לעזור בעסק הטיולים המשפחתי.

כשריי וג'ו כשהם נפגשים מדד הכימייה מזנק למעלה ואוו איזה כימייה נהדרת יש בינהם. בהתחלה הוא מזלזל בה ואחר כך הוא מגלה שהיא טובה לא פחות ממנו, הוא מאתגר אותה וגורם לה להיות עוד יותר טובה.
הוא יודע שהוא צריך להתרחק ממנה וכמה שהוא מנסה הוא לא מצליח היא מושכת אותו כמו קסם. הוא מנסה להתנהג איתה כמו שהוא כל הנשים סטוצים ולא יותר מזה, הוא חושש לפגוע בה כמו שהוא פגע באישתו.

“את תיפגעי, אני פוגע באנשים. אני אפגע בך,” אני מתחנן שהיא תבין, שהיא תעשה אחורה פנה ותתרחק ממני, ועם זאת אני מתפלל שהיא לא תקשיב לי."

ג'ו מסתירה סוד מריי באיזה שלב הסוד מתגלה וריי זורק אותה כאילו היא לא שווה כלום.
לא אהבתי את התחנונים שלה אליו היא מנסה להגיע אליו שוב ושוב והוא רומס אותה.
מותק תעזבי אותו תני לו לרדוף אחרייך קצת כבוד עצמי, חיכיתי לרגע שריי יתעשת ויבין לבד מה הוא איבד ושיתחיל להתנהג כמו גבר ולא כמו סמרטוט שיכור, הרגע הזה לא הגיע כנראה שיש לג'ו ביצים הרבה יותר ממנו.

"ג’ו דנר סקסית, חזקה, בטוחה בעצמה ומאוד מעצבנת. החיבור הלא הגיוני שאני מרגיש אליה הוא פרי דמיוני הפרוע, זה הכול."

העלילה מעניינת וסוחפת אפשר היה לתת יותר עומק לדמויות הראשיות.
מה שבעיקר חסר זה דרמות אין מספיק רגעים של ואוו ועליות ומורדות, לרגעים הייתי בטוחה שאוטוטו קורה משהו גדול אבל בסופו של דבר זה היה די קטן.
יש בספר הזה התמודדות עם החיים, הטרדות מיניות, כאבי לב, כוחה של אהבה שמנצחת למרות הכל, רומנטיקה, סקס (לא הרבה) אקשן פה ושם בסך הכל ספר יפה שהפתיע אותי בגדול.
הספר עומד בפני עצמו ומסופר מנקודת המבט לרוב של ג'ו ובהמשך יש את ריי.

5 כוכבים במדד שלי
ספר נוסף של יהודית ציפורי שגם נתתי לו 5 כוכבים, מומלץ בחום.

תקציר:

"המבטים שלנו מתלכדים, מתחברים, מותירים אותי ללא יכולת לדבר, חסרת נשימה, נזקקת, משהו שלא הרשיתי לעצמי להיות מעולם. אלוהים, אם הוא ינשק אותי שוב, זה יחסל אותי סופית, וזה מה שמפחיד אותי יותר מכול."
מהי נפש תאומה? היא צריכה להיות מושלמת כמו שדמיינת או שעליה רק להשלים אותך?
ג'ואנה דנר חוזרת לביתה לחופשה כפויה, לאחר שהקדישה את חייה לצבא וסללה את דרכה בעולם של גברים.
ריימונד בומונט נאלץ לעזוב את תפקידו כמפקד באריות הים ואת הצוות שלו, כדי לחזור הביתה ולהציל את העסק המשפחתי.
מפגש מקרי בין השניים מתרחש בעיירה ציורית קטנה המוקפת הרים זהובים, מקום שאליו הגיעו כדי להמציא את עצמם מחדש. הם נאלצים לשתף פעולה למרות הדו-קרב הסמוי שמתחולל ביניהם, ובכל פעם שהם מתראים המתיחות ביניהם עולה, אך גם המשיכה החזקה שהם מרגישים זה לזה.
במשך שנים הם נלחמו מול אויב משותף, היום הם נלחמים על האושר שלהם, שלרגעים רק נדמה שמתרחק.

 

מוזמנים לדרג את הספר

0 / 5. דירוגים 0

Let us improve this post!

(Visited 4,546 times, 1 visits today)