3.8
(4)

Loading

קרן גנון רופין
1066 עמודים בדיגיטלי 

"אני מגלה שיש בתוכי אין-ספור רגשות שרק מחכים לצאת ולהראות לה עד כמה היא מרכז היקום שלי. מי אלמה, הנשמה שלי, ההיגיון ששומר עליי והלב הפועם שבתוכי. היא החצי השני שלי, האהבה האין-סופית שאיתה יצרתי משפחה."

איזה ספר מרגש אני רוצה לספר לכם שסיימתי את הספר בפחות מ 24 שעות ומצאתי את עצמי עם דמעות, הסופרת הצליחה להכניס אותי לעלילה ולסחוט לי את הלב. הרגשתי כל כאב שהגיבורה עוברת, בכיתי כאבתי אותה והרגשתי אותה עמוק בתוך הלב.

אלמה די קסטרו בת 24 בחורה מבריקה, מקסימה בטירוף יש לה לב מדהים עם נשמה גדולה והמון חוזק פנימי היא עוברת מסע לא פשוט אני כמעט יכולה לומר שאני מעריצה אותה.
אבא שלה ואחיה נגנים מבריקים והם עיוורים היא מתנדבת באורים בצפון מעון לאנשים עיוורים, היא מסתירה ממשפחתה סוד גדול שמכביד עליה.
בעקבות הסוד היא מוותרת בצער על חלומותיה להיות רופאה ועל עוד דברים שהיא יודעת שהיא לא יכולה להתמודד איתם.

סער נבו בן 32 צלם מפורסם שלא סופר אף אחד, זורק לך את האמת בפרצוף, שחצן מאוד מקפיד על הפרטיות שלו לא אוהב שמצלמים אותו, העבר שלו רודף אותו בצורת סיוטים הוא גדל אצל אבא שהתעלל בו ועד היום הוא לא מצליח להתאושש.
השניים נפגשים במקרה בבית קפה כסער מתעצבן על אחיה של אלמה והיא יוצאת להגנתו ולא מוותרת לו.

סער מתחיל לעשות עבודות שירות באורים ושם הוא פוגש את אלמה, בתחילה הם כמו שמן ומים רבים המון, יש בינהם תקלים, עצבים הוא מקניט ומעליב אותה.
היא בטוחה שאין לו לב ושהוא בכלל לא סובל אותה, הוא מבחין בה אבל נאבק בזה. הם מגלים אחד את השני לאט לאט כל מפגש עוד שכבה מוסרת ודברים נוספים מתגלים.
בפני אלמה עומדים מכשולים מאוד גדולים שהיא צריכה להתמודד איתם היא שומרת לעצמה ולא חולקת איתו וזה גורם לה להרגיש רע כשהיא משקרת לו.
סער מרגיש שאלמה מסתירה בפניו דברים וזה משגע אותו הוא רוצה לדעת עליה הכל.
הוא בעצמו נאבק עם העבר שלו עברו 20 שנה ועדיין הוא לא מצליח להימלט ממנו.

"מה מעיק עלייך ילדה? למה העיניים שלך עצובות כל-כך?"

זה קמצוץ ממה שיש בספר, הספר הזה עומד לקרוע לכם את הלב תתכוננו לדמעות.
הדמות של אלמה אמיצה, חזקה לא יאמן מה שהיא עוברת והיא מצליחה ולא מוותרת על כלום. היא תילחם על אהבה שלה עד הסוף ויש לה פרטנר נהדר שמשלים אותה אוהב אותה ויהיה תמיד לצידה לא משנה מה הגורל יזמן להם.
סער מתגלה כהפתעה של הספר, איזו דמות נהדרת מלאה בעומקים בהתחלה הוא לא משאיר רושם אבל בהמשך הדמות שלו מתפתחת ומתגלה גבר מלא רגשות שאוהב את אלמה אהבת אמת, אין משהו שהוא לא יעשה בשבילה הוא יכבוש את העולם למענה.
שני אלה נועדו להיות ביחד יש כאן אהבה מדהימה ללא גבולות, מסע מרגש ומקסים לקרוא בנשימה עצורה ולהנות מהנופים של ארץ ישראל היפה שהסופרת שילבה בצורה כל כך יפה בעלילה.
הספר עומד בפני עצמו ומסופר מנקודת המבט של שני הצדדים. 

"תקשיבי לי," הוא מהדק את אחיזתו בראשי בעוד עיניו בוערות כמו שני לפידים, "לא אכפת לי מה יש לך או אין לך, את שלי, אלמה שלי, את הנשמה ששוכנת בתוכי וגורמת לי להרגיש כל-כך טוב. את הלטינית הים תיכונית הלוהטת שלי, אנחנו יחד בזה. את שומעת אותי? יחד."

"הקשר הזה שקושר אותנו יחד, לעולם לא ייפרם. הוא יהיה חזק, הוא יהיה יציב ומעל הכול הוא יחבר אותנו כמו כלים שלובים שיודעים להכיל זה את זה באופן שווה, עם כל הפחדים שנישא בתוכנו ועם כל ההצלחות וההישגים שנביא איתנו" 

לסיכום:
ספר מהמם מרגש, כתיבה סוחפת אחד הספרים היותר יפים שקראתי.
בואו נדבר על סקס, יש והרבה! איזה כיף.

"אחרי שהתעוורתי מעולם לא הפסקתי לראות אותו אפילו לא לשנייה אחת. תמיד ראיתי ותמיד הרגשתי"

5 כוכבים במדד שלי

תקציר:

הוא מרים את המכסה, מניח את אצבעותיו על הקלידים ומתחיל לנגן. החדר נעטף בצלילים שצובעים אותו בשלל גוונים כמו מכחול שמצייר באוויר ונע בהתאם לפעימות. כמו סיפור שמילותיו נלחשות לך באוזן ומסמרות את שערותיך, וכל מה שאני רוצה לדעת זה מה באמת כתוב במכתב הזה. עד מהרה, הכול מתבהר ואני לוגם בשקיקה כל צליל וצליל. אי אפשר להתבלבל, יש ביצירה הזאת הכול – להט, סיפוק, פתיחות, תקווה, נחישות ומעל הכול, כל-כך הרבה אהבה לאישה שעומדת לידו.

אלמה
לאלמה די-קסטרו היה מסלול חיים ברור, כאילו נכתב בכוכבים במיוחד עבורה. בגיל עשרים ושתיים, כשהיא במרחק פסיעה משערי בית הספר לרפואה, היא מקבלת את הבשורה שממנה חששה מכול. היא נאלצת לשנות את מסלול חייה ולעמוד מול הפחדים הכי גדולים שלה. זהו מסלול שישנה את הבחירות שלה, יחבל בשאיפות שלה, ימנע ממנה להגשים את חלומה ולא ירחם עליה כשינגוס אט-אט בשארית השמחה שעוד נותרה בה. אבל יש עוד תפנית אחת שהיא לא חשבה עליה. 

סער
בשיאה של קריירה מצליחה ומפורסמת נאלץ סער נבו לשלם את חובו לחברה. התנגשות מקרית בבחור צעיר מאלצת אותו לשנות את מסלול חייו. לצד ההחלטה שקיבל בגיל שמונה-עשרה, שהרחיקה אותו מהמקום שבו גדל, הוא חוזר כדי להתמודד באומץ עם השד הכי גדול שלא נותן לו מנוח זה עשרים שנה. אבל יש עוד תפנית אחת שהוא לא חשב עליה. 

בין נופיה המרהיבים של סובב כנרת ושל בירת הרי הגולן קצרין לכרך הקשוח והתוסס של תל-אביב, נשזרים זה בזה מסלול חייהם של אלמה ושל סער המוביל אותם להתמודד עם האתגר הכי קשה שניצב מולם, גם כשהכול נראה אבוד. 
כשברקע סובבת אותם קהילה מופלאה, חכמה ורגישה שמלמדת אותם ענווה מהי, הישגיות וקבלת השונה, אין להם ברירה אלא להשיב מלחמה ותוך כדי לגלות יחד את העוצמה הטמונה בהם. 

מוזמנים לדרג את הספר

3.8 / 5. דירוגים 4

Let us improve this post!

(Visited 1,721 times, 1 visits today)