5
(1)

Loading

קרינה הייל – Karina Halle
299 עמודים

יש לי ציפיות מספרים כשקלטתי את השם "לרדוף אחרי השמש" זה פשוט קרא לי.
אני חייבת לומר שלא התרשמתי מהתקציר זה הזכיר לי ספרי רומן רומנטי של פעם אבל רציתי לתת צ'אנס ומי יודע הרי יש הפתעות בדרך. חוץ מזה זאת תקופת הקורונה במילא אני סגורה בבית עם הילדים וספרים זה חובה בבידוד.
הדמות הנשית אמבר מטיילת בעולם, נשמה חופשית לא נשארת בשום מקום יותר מידי זמן, רוצה לבלוע את החיים בביסים גדולים, לרוע מזלה נגמר לה הכסף והיא אפילו לא יכולה לחזור הבייתה כי היא לא רכשה מראש כרטיס טיסה והיא נמצאת בדרום איטליה.
יש לה זוג הורים שרק מותחים עליה ביקורת כל הזמן ורוצים שהיא תחזור הבייתה להתחיל בחיים האמיתיים. הכסף שנתנו לה אזל והיא לא מוכנה להתקשר ולבקש עוד.
היא נתקלת במודעה לחיפוש עובדים מורה לאנגלית לשני ילדים קטנים, אחרי שהיא יוצרת קשר היא נלקחת לוילה בשם "בית הלימונים העצובים" באיטלקית זה נשמע יותר טוב, בעצם כל דבר באיטלקית נשמע לי סקסי.

הגענו לדמות הגברית דריו ולרוזה, עיניים בצבע חום זהוב, עצמות לחיים גבוהות, גוף חטוב ונראה כמו דוגמן, גבר שלא קל להתמודד איתו ורוב הזמן הוא כועס וסגור במשרד שלו. שני הילדים הקטנים הם האחים שלו ההורים נהרגו והוא אחראי עליהם. 
לילדים יש אומנת (טיפוס לא הכי קל).  דבר נוסף הוא היה נשוי פעם ואישתו עזבה אותו, הוא מסתגר באי ולא עזב אותו כבר שנה, הוא סובל מסיוטים בלילות ואסור בשום פנים ואופן להפריע לו. נשמע גבר מהחלומות לא ? 
כשהם נפגשים יש משיכה בקטנה מרגישים שיש שם משהו.
דריו יודע שאמבר לא מתאימה לתפקיד, אמבר יודעת שהיא לא מתאימה ואיכשהוא התפקיד שלה.

הילדים לא קלים ויש הרבה עימותים איתם, אמבר הכניסה לעצמה לראש שהיא צריכה לעזור לכולם, היא תסדר את הבית והצמחיה, היא תגלה מה מציק לדריו והיא תעזור לילדים שמתגעגעים להורים שלהם, היא הפייה הטובה שבאה לסדר הכל.
מערכת היחסים בין השניים לאט לאט מתקדמת. אני חייבת לומר שאין אירועים מיוחדים וזה אפילו די משעמם אין אתגרים אין בעיות, הם מגיעים למיטה מהר מאוד. קטעי הסקס נו טוב לא כל הסופרים יודעים לכתוב על סקס.
הכל די זורם על מי מנוחות, עלילה שטוחה בלי עומק, מערכת היחסית מתוארת בצורה סתמית, הספר נמתח יותר מידי ואפשר היה לסיים אותו קודם.
הספר מסופר מנקודת המבט של אמבר בלבד. טעות של הסופרת קיבלנו דמות גברית שהיא פלקט בלי רגשות, אני לא יודעת מה מוביל אותה, שטוחה לגמרי.

יש איזה טויסט לקראת הסוף אמבר מבינה שלמרות שהיא אוהבת את דריו היא לא בנויה לטפל בשני ילדים בעוד הוא נמצא רוב הזמן רחוק מהבית. תכל'ס קיבל עיסקה טובה, אומנת ביום ומאהבת בלילה.
היא נשברת שהיא מגלה שדריו במקום לחזור הבייתה אליה יצא להשתכר. הספקות היו קיימים אצלה כבר הרבה זמן וכאן היא נשברה לקחה את החפצים שלה ועזבה.
יש משהו שלי הפריע כאן, טיפלת בשני ילדים קטנים חודשיים שלושה איך יכולת להעלם להם בלי לומר שלום ? 

לסיכום:
היו כאן את כל הכלים להוציא ספר טוב אבל משהו לא עבד, הספר לא יותר מנחמד.
אני לא רוצה נחמד מספר, אני רוצה ספר שיעיף אותי לשמיים, שיגרום לי להצטער שסיימתי לקרוא, אני רוצה רגשות, מערכת יחסים סוערת. 
אין כאן שום דבר מהדברים האלה. נחמד ולא יותר מזה.

כוכב אחד במדד שלי

רוצים רגשות סוערים סקס ועוד דברים ? תקראו את הספר הזה "לשנוא את אדם קונור"

תקציר:

"קול עמוק נשמע מאחוריי. אני ממהרת להסתובב ורואה את מר לרוזה מתקרב אליי: משקפי טייסים, מגפי אופנוענים שחורים, מכנסי ג'ינס כהים, חולצת טי־שירט אפורה וז'קט עור מושלך על כתפו. סיגריה משתרבבת משפתיו ומשווה לו את מראה "הילד הרע", ג'יימס דין איטלקי. אני באמת חייבת להפסיק לחשוב עליו כעל מר לרוזה."
***
אמבר מקלין בת ה־24 מקליפורניה מוצאת את עצמה מרוששת לאחר טיול תרמילאים בעולם. נכון שיש מקומות גרועים יותר להיתקע בהם ללא פרוטה מאשר חוף אמלפי המרהיב בדרום איטליה, אך היא מסרבת לבקש כסף מהוריה הביקורתיים שלוחצים אותה לחזור הביתה ולהתחיל בחיים האמיתיים.
אמבר מוכנה לבצע כל עבודה זמנית שתסייע לה לחסוך כסף ולרכוש כרטיס טיסה חזרה לארצות הברית. היא מוצאת משרה חלקית במתן שיעורים פרטיים באנגלית לשני ילדים סרבניים שהתייתמו מהוריהם.
שני המרדנים האלה, שנתונים תחת חסותו של הגבר המהורהר והמסתורי דריו לרוזה, מעמידים במבחן את סבלנותה ומוציאים אותה מדעתה. אך אז האומנת של הילדים עוזבת במפתיע ואמבר מוצאת את עצמה בתפקידה. בווילה מתפוררת באי קאפרי, היא מתחילה להתקרב לדריו וצריכה לבחור בין חיי שגרה מוגנים בארץ הולדתה ובין חיים לצד נהג מרוצים מתוסבך וחתיך.    
***
אמבר, גיבורת הספר של קרינה הייל, לא נראית כדוגמנית מהמגזינים. היא מלאת קימורים ויש לה תווי פנים מתוקים ורעמת שיער מתולתלת, אבל אי אפשר שלא להתאהב בה ולרצות לבקר בדרום איטליה בעקבות סיפור האהבה שלה. 
לרדוף אחרי השמש

מוזמנים לדרג את הספר

5 / 5. דירוגים 1

Let us improve this post!

(Visited 400 times, 1 visits today)