0
(0)

Loading

ג'סיקה סורנסן – Jessica Sorensen
268 עמודים

ראיתי את השם של הספר ומיד הסתקרנתי, איזה סוד יש כאן ? חתיכת כותרת נכון ?
ספר על אהבה ראשונה, אלה ומייקה גדלו יחד מגיל 4. אמא של אלה סבלה ממאניה דיפרסיה, מייקה גדל בלי אבא הוא נטש אותו ואת אימו כשמייקה היה קטן.
שני הילדים נצמדו אחד אל השני ונוצר בינהם קשר חזק וחם.  כשאמא שלה מתאבדת אלה חשה לברוח לעזוב את הכל ואפילו את מייקה היא חוששת שגם לה יש מאניה דיפרסיה.
הספר פחות מתאים למבוגרים יותר מתאים לבני נוער.

אלה מרדנית, חצופה, מוחצנת, בועטת בכל המוסכמות, עושה מה שהיא רוצה ולא דופקת חשבון, אש בוערת בתוכה. היא נחושה בדעתה לשנות את חייה ולהפוך לסוג של ילדה טובה, שמרנית, מסודרת, בדיוק ההיפך ממה שהיא.  לילה אחד היא נעלמת בלי לומר כלום לאף אחד והיא חוזרת ללימודים.
מייקה – מקסים! חתיך ומנגן על הגיטרה, אני רק מזכירה שיש לו עגיל  בשפה.
הוא אוהב את אלה ולא מבין לאן היא נעלמה, במשך 8 חודשים הוא לא הפסיק לחפש אותה, כשאלה חוזרת הוא בקושי מזהה את אלה החדשה אבל הוא לא מוותר ולאט הוא מצליח להחזיר את אלה שהוא אוהב.

 "הבנתי שאני רוצה אותה בחיים שלי לנצח, שאני זקוק לה. היא מאתגרת אותי , דוחפת אותי לקצה, ולפעמים מעצבנת אותי , אבל לא הייתי רוצה שזה יהיה אחרת"

אלה חוזרת חזרה הבייתה ולכל מה שהיא ניסתה לברוח ממנו, אבא שיכור, אח שהיא בקושי מדברת איתו אמא שהתאבדה וקשה לה להתמודד עם זה.
מערכת היחסים בין מייקה לאלה כשהם גדלו הייתה ידידותית למרות שמייקה רצה יותר הוא לא ניסה כלום כלום כי הוא ידע שאלה לא הייתה מוכנה, הוא המשיך לצאת עם בנות אחרות. כשאלה חזרה מערכת היחסים הפכה להיות חמה יותר, הרבה יותר נגיעות, נשיקות, מרגישים את המשיכה בין שניהם.
אלה חוששת מזה היא מעולם לא עשתה את הדברים האלה, מייקה לא מוותר והוא מלמד אותה להנות מכל מגע שלהם, הוא לא מוכן להסתיר את מה שהוא מרגיש כלפיה ואין מצב שהוא יתן לה לברוח שוב.

אני חייבת לומר שאין כאן יותר מידי השקעה של הסופרת, חסרים לי רגשות, אהבה צריך להרגיש ומילים תפקידן להישמע. מייקה מאוהב באלה אבל כל מה שמעניין אותו זה הגוף שלה ולגעת בה כמה שיותר, הצד הגופני חזק אבל איפה הצד הרגשי ?  אלה לא יודעת מה היא רוצה מעצמה, מצד אחד היא רוצה אותו מצד שני כל פעם שהם מתקדמים היא עוצרת ודוחה אותו.
המהירות שהכל קורה די סובבה לי את הראש, תוך יומיים אלה מוחקת את אלה החדשה אותה אלה שהיא התאמצה להחזיק 8 חודשים ואם בהתחלה היא התנגדה למייקה היא דיי מהר מתגברת על ההתנגדות הזאת.

לסיכום:
ספר נחמד יש הרגשה של פיספוס זה היה יכול להיות הרבה יותר.  אין שום סוד העיקר שיש כותרת מפוצצת.
סקס לא בבית ספרנו לפחות לא בספר הזה.

2 כוכבים
המלצה על ספר של נורה רוברטס “מחוץ לחוק”

תקציר:
אֶלה ומייקָה היו החברים הכי טובים מאז ילדותם, אבל לילה טרגי אחד מנפץ הכול ומשנה את חייהם לנצח.
אֶלה היתה תמיד מרדנית, סוערת ובועטת בכל המוסכמות. אבל מרגע שהחליטה לעזוב הכול ולנסוע ללמוד בקולג', היא נשבעה להיות "ילדה טובה" וקברה את כל סודותיה עמוק בפנים. עכשיו הגיעה חופשת הקיץ ואין לה ברירה, היא חייבת לחזור הביתה. אבל מה אם מייקָה, החבר הכי טוב שלה, יתעקש לחשוף הכול ולערער שוב את עולמה?
מייקָה הוא בחור סקסי, חכם ובטוח בעצמו, והוא יוצא מדעתו מרוב דאגה לאֶלה, שקמה יום אחד ונעלמה. כשהיא חוזרת פתאום הביתה, הוא נחוש לעשות הכול כדי להחזיר אותה אליו, כי הוא יודע שאֶלה היא אהבת חייו.
הסוד של אלה ומייקה, הראשון בסדרת ספרים שכבשה את לבם של אינספור צעירים בארצות הברית, הוא סיפור על קשיים ועל נחישות, על סודות אפלים ועל אומץ לב, ובעיקר על כוחה של האהבה.

לפחות אפשר להנות מפנקייק ?
הסוד של אלה ומייקה

מוזמנים לדרג את הספר

0 / 5. דירוגים 0

Let us improve this post!

(Visited 539 times, 1 visits today)