0
(0)

Loading

סמנתה יאנג
(Play On Series by Samantha Young)
382 עמודים במודפס

"אני לא רוצה לאבד את הדבר היחיד בחיי שמעניק משמעות לכל הדברים האחרים. את הכל בשבילי, נורה. פשוט הכל מעולם לא הרגשתי מאושר עד שפגשתי אותך. ואולי זה מפחיד אותך בטירוף , אבל בואי אני אחדש לך, זה מפחיד גם אותי בטירוף"

ספר ראשון בסדרת הספרים המשחק ממשיך, הספר עומד בפני עצמו.
יש בי חיבה מאוד גדולה לסופרת הזאת, סדרת דבלין שלה (אהבות) היא אחת מהסדרות הכי טובות שקראתי והבעיה שמאז כל ספר שלה שאני קוראת אני משווה לאהבות ואני מתאכזבת, אם עדיין לא קראתם תרוצו לקרוא היא מומלצת בחום.

הגיבורה הראשית נורה מגיעה מעיירה קטנה באינדיאנה וממשפחה שמאוד מקשה עליה, היא בת 18 שמרגישה מבוגרת הרבה יותר, היא עובדת במסעדת מזון מהיר כדי שיהיה מספיק כסף לשלם את החשבונות. כשהיא מגיעה הבייתה היא אמורה לטפל באבא שלה הנכה בזמן שאמא שלה עובדת היא לא חיה באמת היא מנסה להתקיים.
היא רוצה יותר ולא יודעת איך להשיג היא מרגישה תקועה ורוצה לברוח.
היא פוגשת 2 נערים מסקוטלנד ונוצר קשר בינה לבין אחד הנערים קשר, הוא מציע לה להתחתן והיא תופסת את ההזדמנות בשתי ידיים, היא בורחת מהעיר ומתחתנת איתו.
הם מסתדרים בינהם בסדר אבל היא מרגישה שחסר משהו וחיי נישואין לא אמורים להיות כך.
היא תמימה והיא כל כך מקווה שהחיים שלה ישתנו לטובה וגם כאן החיים נותנים לה את המכה, היא מגלה שהיא מעולם לא אהבה את בעלה כמו שהוא אהב אותה יש לה ריגשי אשמה נוראיים הדמות שלה עוברת התעללות רגשית כמעט לאורך כל העלילה.
החלום שלה זה ללמוד בקולג' ולשחק בתאטרון אולם בעלה מונע ממנה ללכת בעקבות החלום כי הוא חושש לאבד אותה, במקום זה היא מתנדבת בבית חולים וקוראת לילדים חולי סרטן.
בנוסף לכל בגיל 22 היא הופכת לאלמנה (Haven't the jewish suffered enough)

אני חייבת לכתוב מספר דברים,
כמה התעסקות של הסופרת בחיים הקשים של נורה ומה שעובר עליה ואחר כך הגיעו הנישואים שלה לג'ים והסופרת מאריכה מאריכה וזה אפילו לא הסיפור, המון פרטים לא רלוונטים ומיותרים.
הספר מחולק לשלושה חלקים ואת שני הראשונים אפשר היה לקצר בצורה משמעותית.
מצאתי את עצמי מדלגת כדי להגיע לסיפור המרכזי של איידן ונורה.

הגעתי לאידן הדמות הגברית מפיק ומלחין מצליח מאוד שמבוגר ממנה ב 12 שנה.
הם נפגשו בצורה חטופה כשהיא הייתה נשואה, שניהם הרגישו את המשיכה החזקה בינהם.
אחר כך הם נפגשו אחרי שבעלה נפטר כשהיא מתנדבת בבית החולים, איידן הגיע עם סילבי האחיינית שלו שמאוד אוהבת לשמוע את נורה קוראת סיפורים לילדים.
בהתחלה איידן לא זוכר את נורה ולאט לאט הם מתחילים להיפגש יותר.
איידן לא אוהב שנורה נסגרת בפניו והוא מרגיש שהיא מסתירה ממנו דברים, נורה נמשכת לאיידן אבל היא מוכת רגשות אשם בעקבות מה שקרה עם בעלה והיא נזהרת מאוד.

"הנה משהו שכדאי שתדעי לגבי, שדונת. הוא כופף את ראשו אליי כדי לחכך את פיו בפי במין מגע קל , מתגרה. אני יכול להיות בן זונה אנוכי כשאני רוצה משהו"

בסוף הם ביחד למרות החששות של נורה, היא מאוהבת ורוצה להיות עם איידן. חושבים שנגמר ?
חברה רעה של איידן מצליחה להפריד בינהם. נורה חושבת שאיידן זרק אותה הלב שלה נשבר והיא עוזבת.
כשהם נפגשים שוב היא מגלה שאיידן שונא אותה, היא עובדת בהצגה שאיידן הוא המלחין והוא מתעלל בה. השנאה מחזיקה שתי בדיוק שתי דקות (רשום על הכריכה שהוא פתח נגדה במלחמה, נו באמת…) איידן מגלה שהחברה סידרה את שניהם והוא רוצה את נורה שלא רוצה לחזור אליו.

"אני לא מסוגל לעשות את זה , נורה. אני לא יכול לקחת את מה שאת לא באמת רוצה לתת לי. אם את שלי , אני צריך שכולך תהיי שלי. כי אני כולי שלך"

אם כבר ביקורת…
עלילה שנמשכת ונמשכת עם המון פרטים מיותרים, סיפור האהבה המרכזי (שהוא לא כל כך מרכזי) לא מעניין כל כך רוב הזמן הדמויות לא נמצאות ביחד. העלילה מספרת בעיקר את הסיפור של נורה ורק מהצד שלה ללא נקודת המבט של הצד השני.
אנחנו מקבלים דמות מסובכת עם המון קונפליקטים רגשיים. היא מעייפת, מתישה כמה אפשר להלקות את עצמך על משהו שעשית לפני שנים ?
היא לא מרשה לעצמה להיות מאושרת בגלל שהיא לא אהבה את בעלה מספיק וזה העונש שלה.
סיפור מופרך עם יותר מידי טרגדיות לבן אדם אחד.
לקראת הסוף זה נראה יותר טוב אבל בכללי הספר סביר ולא יותר מזה.
בואו נדבר על סקס, אין. 

2.5 כוכבים במדד שלי

(קשה להאמין זאת אותה סופרת שכתבה את סדרת אהבות)

תקציר:
סופרת רבי־המכר של הניו־יורק טיימס חוזרת למחוזות סקוטלנד
ברומן מרגש ומלא תשוקה על אהבה, אובדן וחציית תהום הכאב.
נורה אובריאן רדפה אחר חלומה מאינדיאנה עד סקוטלנד, בטוחה שזה הדבר הנכון לעשות. אך שלוש שנים לאחר מכן היא מוצאת את עצמה לבדה בארצה החדשה, חסרת כול ואכולת אשמה וחרטה.
עד שאיידן לנוקס נכנס לחייה.
לכאורה, אין שום דבר מקשר בין נורה לבין הסקוטי הסקסי, המבוגר והמנוסה הזה, מפיק בינלאומי. אבל איכשהו הם מוצאים זה בזרועות זו את הצחוק והתשוקה, את הכוחות להמשיך לחיות על אף אובדני העבר.
אך כאשר הגורל מתאכזר שוב לאיידן, הוא נעלם. נורה, שבורת לב, מחליטה להילחם על החלום שלה. היא מצליחה לבנות לעצמה קריירת משחק ולחזור ללימודים. סוף־סוף חייה הם בדיוק כפי שחלמה שיהיו.
אלא שאז איידן חוזר. מלא שנאה מרה לנורה. ומתעקש לצאת נגדה למלחמה.
לנורה אין שמץ של מושג מדוע.

 

מוזמנים לדרג את הספר

0 / 5. דירוגים 0

Let us improve this post!

(Visited 661 times, 1 visits today)