5
(1)

Loading

רייצ'ל לין סולומון
(The Ex Talk by Rachel Lynn Solomon)
567 עמודים בדיגיטלי

"כל מה שאני יודע זה שאת עושה אותי כל כך מאושר, וזה הורג אותי שאני לא יכול לספר את זה לאף אחד."

אז מה קורה כשאתה נאלץ לעבוד עם האויב שלך האדם שאתה הכי לא אוהב ופתאום מתגלה שהוא לא אדם רע כמו שחשבת ? ציפיתי לקרוא את הספר הזה אהבתי את הרעיון.
שי גולדשטיין בת 29 מפיקה בתחנת הרדיו הציבורית של סיאטל במשך עשור, היא מסתפקת בעבודה מאחורי הקלעים כי היא לא מאמינה שיש לה את הקול כדי להגיש ברדיו.
החברה הכי טובה שלה עוזבת, היא מתגעגעת לאביה שנפטר אמא שלה מתחתנת מחדש והיא מרגישה לבד.

דומיניק בן 24 הוא הכוכב החדש של תחנת הרדיו עיתונאי חוקר שחצן מתנשא לפחות זה הרושם הראשוני, בהמשך מתגלה שהוא בודד וזקוק לחברים.
הוא היה במערכת יחסים מספר שנים שלא עלתה יפה ומאז הוא לבד בינו לבין שי אין חיבור הם כמו חתול ועכבר לא מסתדרים בכלל.

בסיעור מוחות שי מעלה רעיון ששני אקסים יגישו תוכנית ברדיו וישוחחו על בעיות בזוגיות המנהל הסקסיסטי שלהם אוהב את הרעיון  והוא חושב ששי ודומיניק יהיו מושלמים ביחד בשידור.
למרות שהם מעולם לא היו זוג הם לא סובלים אחד את השני מתקוטטים כל הזמן ובעצם מדובר בתוכנית שמבוססת על שקר.
ואם הם לא יסכימו הם יאבדו את מקום העבודה שלהם.
שי נדלקת על הרעיון דומיניק מסרב כי הוא עיתונאי רציני ולא רוצה להיות מעורב בדבר כזה ושי עובדת קשה כדי לשכנע אותו והם מסכימים על 6 חודשים. הם משקרים לכולם לא רק למאזינים אלא למי שעובד איתם ולבני המשפחה.
התוכנית הופכת להיות להיט! כולם אוהבים אותם מספר המאזינים עולה והם כוכבי הרשתות החברתיות. עד מהרה הם מגלים שיש בינהם כימייה והם אוהבים לבלות ביחד ויש משיכה משותפת אבל הבעיה שהכל מבוסס על שקר וברגע שהם מחליטים לגלות שהם זוג הכל מתפרק ושי מגלה שברגע האמת היא נותרת לבד.

"שום דבר לא מחזיק מעמד. זה בטח מחזיק מעמד אפילו פחות זמן כשאתה משקר בנוגע לזה.  "

אם כבר ביקורת אז עד הסוף:
זה אמור להיות מצחיק ואין כאן שום דבר מצחיק, שי מעצבנת, מרוכזת בעצמה חסרת ביטחון היא תקועה ולא יכולה לראות שאנשים אחרים מתקדמים הלאה.
דומיניק צעיר משי וזה מורגש שהוא לא מספיק בשל למערכת יחסים קשה לו להתמודד עם דברים ויש לו פחד במה.
ההפרש בינהם בסך הכל 5 שנים ובהתחלה זה לא נראה משמעותי אבל ככל שהעלילה מתקדמת אפשר היה לראות בשי יש בגרות ואפילו עייפות מסוימת לעומת דומיניק שרק מתחיל את החיים והורגש שהוא צעיר.
הרומן שלהם הרגיש מאולץ ולא טבעי ואפילו מתוכנן לא שיכנע אותי איפה הלהט התשוקה הכימייה המפוצצת ?
דומיניק מתוק וביישן הייתה לו רק חברה אחת וזה לא נשמע אמין בכלל.
שי מתוסכלת שהוא לא מתנהג כמו מישהו בן 30 ועושה עניין מפער הגילאים בינהם, מה לעשות שהוא צעיר יותר ? אני אגלה לכם בסוד שהיו דפים שהעברתי מהר כי זה פחות עניין אותי.

לסיכום:
רעיון עם המון פוטנציאל דמויות חלשות בסך הכל חביב
בואו נדבר על סקס, פה ושם יש סצינות לא מאוד משמעותי.

2.5 כוכבים במדד שלי

תקציר:

שיי גולדשטיין היא מפיקה בתחנת הרדיו הציבורי בסיאטל כבר כמעט עשור. היא לא יכולה לדמיין את עצמה עובדת בשום מקום אחר, אבל לאחרונה היא מתמודדת עם התנגשות מתמדת בינה ובין הקולגה החדש שלה, דומיניק יון, שרק עכשיו סיים את התואר השני שלו בעיתונאות וכבר משוכנע שהוא יודע הכול על הרדיו הציבורי.
 
כשהתחנה נקלעת לקשיים, שיי מעלה הצעה לתוכנית חדשה: אקס טוק, תוכנית בשידור חי שבה שני אקסים ייתנו עצות שנוגעות למערכות יחסים. 
הבוס שלהם מחליט ששיי ודומיניק הם המגישים השותפים המושלמים, בהתחשב בכמה שהם כבר מתעבים זה את זה, אף שמעולם לא היו זוג. איש מהם לא אוהב את הרעיון לשקר למאזינים, אבל הבחירה היא בין התוכנית לבין פיטורים. הם צוברים במהירות קהל נאמן, ולא עובר זמן עד שהאקס טוק הופכת לתוכנית מצליחה שמטפסת במצעדי הפודקאסטים.

ככל שהצלחת התוכנית גדלה, כך גדלה גם ההונאה שלהם, בעיקר כששיי ודומיניק מתחילים להתאהב זה בזה. אבל כחלק מתעשייה שמעריכה את האמת, אם השקר שלהם יתגלה, הם עלולים לאבד לא רק את הקריירה שלהם…

 

מוזמנים לדרג את הספר

5 / 5. דירוגים 1

Let us improve this post!

(Visited 4,254 times, 1 visits today)